Van jó néhány gyakorlat amit kifejezetten nehéz megtanulni alap szinten is, tökéletesen pláne nem. Ezekből fogok most szemezgetni, mire figyeljetek kiemelten, ennél a néhány gyakorlatnál.
- Oldalemelés. Ez a gyakorlat a terembe járók mumusa. A leggyakoribb kivitelezési hiba a súly túl magasra emelése, az alkar felkar fölé emelése, a behajlított könyék, illetve a felfelé mutató hüvelykujj.
-Döntött törzsű oldalemelés. Kevesebb a jellemző hiba, de szinte mindenkinél látni valamilyen szinten. A könyék hátrafele mozdul nem oldalra.
-Guggolás. Az első és leggyakrabban előforduló hiba a gyakorlat nem végzése. Súlyos hiba ha a gyakorlat indításánál a térdünket toljuk előre, nem a csípönket hátra. A harmadik ha a derék nem egyenes. Az ilyen gyakorlatnál a hibás kivitelezés nagyon súlyos sérülésekhez vezethet.
-Majdnem minden hát gyakorlat. A könyék hajlítása a vállöv hátra billentése helyett. Kívülről ugyan olyannak tűnik a két mozdulat de érzetre teljesen más.
-Fekvő combhajlító gép. A csípő fel-le mozgatása.
-Mell (nyomó) gépek. Rossz magasság beállítás az ülőkén.
-Fekvenyomás. Túl hosszú illetve túl rövid nyomások. Csípő emelése a padról.
-Felhúzás. Görbe hát. Rossz láb-derék koordináció. A guggolás mellett a másik nagyon fontos, de sérülésveszélyes gyakorlat.
-Arnold nyomás. A karok törzs előtti (tárogató) mozgatása.
-Tárogatás. A könyékízület mozgatása. Rossz súlyválasztás.
-Karhajlítás. Túl nagy súly, rövid mozgástartomány illetve derékból lengetés.
Ezeken kívül is van természetesen még számos hibalehetőség, ezek az általam leggyakrabban látott problémák. Ha valamivel kiegészítenétek kommentben tegyétek meg.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.